Son Dakika – Hava Durumu (15-07-2022)

Denizlerde rüzgar Batı Karadeniz, Marmara, Orta ve Şimal Ege’de güçlü esiyor. Öteki kıyılarda ise orta kuvvet ve altında esmesi umut ediliyor.
Marmara Bölgesinde hava azca bulutlu. Isı İstanbul ve Bursa’da 29, Edirne’de 35 , Kocaeli’de 31 aşama ölçülüyor. Cumartesi günü de bölgede benzer bir hava durumu umut ediliyor.
Ege Bölgesinde güneş görülüyor. Isı ise iç kesimlerde en yüksek 28-29, kıyı kentlerde 35-36 derecelerde ölçülüyor. Kıyı kesimlerde sıcak çarpmalarına karşı dikkatli olunmalı.
Akdeniz Bölgesinde önümüzdeki üç günlük dönemde güneş bol miktarda görülüyor. Isı da bu zamanda en yüksek 30-35 aşama aralığında seyrediyor.
İç Anadolu Bölgesinde hava parçalı ve azca bulutlu. Isı bölgede en yüksek 28-30 derecelerde ölçülüyor. Cumartesi ve Pazar günü de sema de sıcaklıklar da durumunu koruyor.
Karadeniz Bölgesinin orta ve doğu kentlerinde gök gürültülü sağanak yağışlar görülüyor. Bölgenin kalanında ise hava parçalı ve azca bulutlu. Isı ise bölgede en yüksek 24 ile 27 aşama içinde ölçülüyor.
Doğu Anadolu Bölgesinin genelinde sıcaklıklar 30 derecenin üstüne çıktı. Bölgede en yüksek 35-36 derecelere çıkan sıcaklıkların yaratabileceği olumsuzluklara karşı önlemli olunmalı. Bölgede önümüzdeki üç günlük dönemde hava güneşli.
Güneydoğu Anadolu Bölgesinde de güneş görülüyor. Sıcaklıklar bölgede yüksek seyrediyor. Diyarbakır’da ise ısı 44 dereceye kadar çıkıyor. Bölge genelinde sıcak çarpmalarına karşı dikkatli olunmalı.

Son Dakika Haberler