Mesut Özil, Başakşehir’de! İmzalar atıldı

Medipol Başakşehir, Fenerbahçe’den ayrılarak ekibine katmış olduğu Mesut Özil için imza töreni düzenledi. İmza töreninde konuşan Medipol Başakşehir Başkanı Göksel Gümüşdağ, “Mesut Özil’in bugün Başakşehir’e aktarma olması mutluluk verici. Başakşehir 2014’te kurulup kısa bir tarihe haiz olmasına karşın Türk futbolunda mühim işler başardı. Süper Lig şampiyonluğunun yanında yetiştirdiği oyuncular, teknik direktörler ve destek teknik direktörlerle Türk futboluna damga vurdu. En kısa zamanda teknik direktörümüz Emre Belözoğlu ile burada oldukça güzel başarılara imza atacağız. Hepimiz için hayırlı olmasını temenni ediyorum.” ifadelerini kullandı.,
Mesut Özil’in açıklamaları şu şekilde; “Başakşehir’de olduğum için oldukça mutluyum. Aile ortamı var. Benim hedefim yalnız futbol oynamak ve rahat olmak. İyiki gelmişim. Sahada top oynayarak takıma destek olmak ve hedeflerimize ulaşmak isterim.”
“Süreç iyi geçti. konuştuk ve mutabık kaldık. Fenerbahçe daima kalbimde olacak. Tüm kalbimle onlar için en iyisini temenni ediyorum. Berkay ile konuştuk 10 numarayı bana verdi. Ona oldukça teşekkür ederim. En önemlisi sahada birlikte olup birbirimize destek olmak. Ben de ekip arkadaşlarıma destek olabilmek için elimden gelenin en iyisini yapacağım.”
“Açıkçası Fenerbahçe ile ilgili konuşmak istemiyorun. O mevzu benim için kapanmış oldu. Tüm toplum bana hep destek verdi ve hala destek vermeye devam edebiliyorlar. Kimi zaman işler yolunda gitmiyor. Futbolda olan şeyler bunlar. Başakşehir’de mutlu olmaya geldim. Orada o şansı bulamadım. Emre hoca ile konuştuk ve bana düşüncelerini söyledi. Oldukca hoşuma gitti ve bu yüzden Başakşehir’e geldim.”
“İnsan kendisi çalmış olduğu vakit zor oluyor. Burada takımlar ve hocalar ile konuştuk. Antrenmanlara başladım ve oldukça iyi gidiyor. Ümit ederim en kısa sürede takımla antrenmanlara başlarım.”
“Kariyerim süresince daima zorluklar yaşayarak buralara geldim. Akrabalarım yanımda olduğu sürece mentl anlamda bir sorun yaşayacağımı düşünmüyorum. Ekip halinde hedeflerimiz var. Ümit ederim onları başarırız o beni daha mutlu eder.”
“Oldukca pozitif geri dönüşler aldım. Ben Fenerbahçeli olarak yalnız bir kulübe gidebilirim o da Başakşehir. Bana gelen tekiler oldukça pozitif.”

Son Dakika Haberler